SSD ve Ram Nasıl Takılır

Bilgisayarınızı Uçurun

Neden SSD kullanmalıyız.?

Mevcut bilgisayarlarımızın çoğunda ATA veya SATA olarak adlandırılan HDD ler bulunur. Bunların yerini günümüzde SSD HDD ler almaya başlamıştır. Bunu şöyle düşünün: eskiden disketler vardı, sonra cd ler, sonrasında ise yerini usb bellekler aldı. Neden çünkü daha hızlı yazma ve okuma kabiliyetine sahipler ve aynı zamanda bozulmalara karşı daha dayanıklılar.
SSD (Solid State Disk) diskler normal HDD lere göre darbelere daha dayanıklıdır ve ayrıca bilgisayarınız çalışırken hareket ettirdiğinizde bozulmaz. Neden SSD takmalısınız sorusuna verilecek cevap: çünkü mevcut yazma ve okuma hızınız alacağınız SSD ye bağlı olarak en az 5-10 kat artar. Bu ne anlama gelir? Örneğin SSD niz olmadan 4 dakikada açılan bilgisayarınız SSD yi taktığınızda 1 dakikadan daha az bir zamana düşer yani hatırı sayılır bir performans artışı görülür bilgisayarınızda. Elbette bu sadece bilgisayarın açılış hızındaki artış ile sınırlı olmayacak; kopyalama, program çalıştırma, indirme, yükleme, oyun oynama vs bilgisayarınızın tüm performansı artmış olacak.
Peki SSD nasıl takılır? Bu sorunuza yanıt videomuzda.

SSD ve RAM Nasıl Takılır.?

Ram Ne İşe Yarar

Ram ler bilgisayarınızın açılışta çalışması gereken programları ve açıldıktan sonra kullandığınız tüm programları üzerine alarak performanslarını artırmaya yarar. Örneğin İnternet tarayıcınıza tıkladığınızda ramlariniz devreye girer ve tarayıcınız hızlı bir şekilde açılır ve komut almaya hazır hale gelir. Tabi ki ramler bununla sınırlı bir performans sunmaz, tüm çalıştırmak istediğiniz programlarda ram işlemcinin, Hdd nin, ekran kartının performansına çok büyük etki yaparlar. Bu yüzden SSD taktığınız bir bilgisayara Ram takviyesi de yaparsanız bilgisayarınızı uçurursunuz.
Peki Ram nasıl takılır? Videomuzda izleyebilirsiniz. Ram seçimi yaparken mevcut olan ramleriniz varsa aynı özelliklerde ram almanız önemli bir husustur.

SSD ve Ram Nasıl Takılır tavsiye ve yorumlarınızı bu sayfanın altındaki yorum formu ile bize iletebilirsiniz.

Sitemizde görmek istediğiniz videoları bize yazabilir, sitemizde yayınlanmasını istediğiniz videolarınızı bize yollayabilirsiniz.
Gönderdiğiniz videolar incelenerek uygun bulunduğu takdirde sitemizde ve Youtube kanalımızda yayınlanacaktır. Her ay yapılacak seçimlerde ayın videosu olan video sahipleri ilan edilecek ve videosunu yaptığı ürünün son modeli www.birbox.net tarafından kendisine hediye edilecektir.
Videolarınızı Google Drive üzerinden infobirbox@gmail.com adresi ile paylaşabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin