Sütlaç Tarifi

Sütlaç Tarifi

Bu sütlaç tarifini muhakkak denemelisiniz! Zigana dağında bulunan tesisleri bir çoğunuz bilir. İnsanlar sadece sütlaç yemek için burayı ziyaret eder, gerçekten de harika bir lezzettir. Zigana sütlacı. İşte bu sütlacın kitabını yazan eşimden sizlere harika bir sütlaç tarifi sunuyoruz, yapılışı biraz meşakkatli ama lezzeti inanılmaz.

Sütlaç

Sütlaç, Türk halkının vazgeçemeyeceği sütlü tatlıların başında gelir. Yalnızca ramazan ayı, bayramlar gibi özel günlere has bir tatlı olmayıp 365 gün sofralarımızda yerini alır, ikramlarımızın başında gelir. Son zamanlarda sütlacın üzerini yakarak, fırın sütlaç başlığıyla çok sayıda tarif görüyoruz yemek sayfalarında. Belki o yanık tadı sütlaca ayrı bir lezzet katıyor ama inanın sizleri zehirliyor, sütlacın üzerinin fırında yakılmasıyla yapılan fırında sütlaç maalesef tam bir kanserli lezzete dönüşüyor aslında. Bu yüzden fırın sütlacı çokta tavsiye etmiyoruz. O zaman buyurun daha doğal ve bir o kadar da lezzetli sütlaç yapımına.

Sütlaç Tarifi

Nişastasız sütlaç tarifi

Nişastanın zararlarını hepiniz bilirsiniz, genellikle sütlacın kıvamını tutturmak için kullanılan bu ürün çok fazla kullanıldığında vücudunuza zarar verir, işte bu yüzden sizlere nişastasız sütlaç tarifimizi öneriyoruz.

Sütlaç kasesi

Sütlaç kasesi her keseye ve her zevke göre değişmekle birlikte genel de çok büyük, çok derin tabaklar sütlaç sunum ve servisinde tercih edilmez. Ayaklı ya da ayaksız porselen, cam, toprak kaselerle yapılan sütlaç sunumları, üzerindeki farklı süslemeleriyle beraber daha da albenili bir görünüm kazanmaktadır. Biz sütlaç kasesi olarak küçük toprak kaplar kullandık. Hem görüntüsünün çok hoş durması hem sağlıklı olması bakımından sizler de toprak kaseleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca buzdolabınızda muhafaza ettiğiniz sütlaçlarınızı servisini yapmadan 2 saat kadar önce dolaptan çıkarın ve oda sıcaklığında servis edin, lezzetini 10 kat daha fazla hissedeceksiniz. Hepinize afiyet olsun, lütfen yorumlar kısmında tecrübelerinizi bizlerle paylaşın.

sütlaç, sütlaç tarifi, sütlaç tarifi fırında,sütlaç yapılışı,sütlaç kasesi, nişastasız sütlaç tarifi, nişastasız fırın sütlaç tarifi,nişastasız sütlaç nasıl yapılır, nişastasız sütlaç, nişastasız sütlaç tarifleri,nişastasız sütlaç tarifi,nişastasız sütlaç yapımı.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin