Hp Notebook Ekran Arızası

Karıncalı Laptop Ekranı

Hp Notebook Ekran Arızası: Ekranınızın açılışında veya ekranınızı kullanırken videodaki gibi renkli bir görüntü ile karşılaşıyorsanız, ekranın tamiri için yapmanız gereken, laptopun ekran soketini temizlemektir. Temizleme işlemini videomuzdan da izleyebilirsiniz. Lütfen detayları kaçırmadan videoyu sonuna kadar izleyin, aksi halde hem emeğiniz hem paranız boşa gider.

Ekran arızası genelde ekranda karıncalanma veya rengarenk, karışık bir görüntü şeklinde olabilir. Birçok ekran arızasını kendiniz tamir edebilirsiniz ama bazı durumlarda teknik servisten yardım almanız gerekebilir. Aksi durumda bilgisayarınız daha fazla zarar görebilir.

Ekran arızasının pek çok nedeni olabilir. Bu yüzden bütün olasılıkları sırasıyla kontrol etmekte fayda var. Arıza durumunda öncelikli olarak ekranın kablosunu kontrol edin, herhangi bir eziklik var ise kabloyu dikkatlice açarak tamir edin, lehimleme yapmanız gerekiyorsa yapın. Burada bir arıza tespit etmediyseniz, o zaman ekran filminizi kontrol edin. Ekran filmi genelde arıza vermez ama fazla oynamanızdan kaynaklı zarar görmüş olabilir. Bu kısımda da bir arıza bulamadıysanız, bu sefer anakarttaki ekran soketinin lehimlerini bir mercek yardımı ile inceleyerek kopuk veya çatlak olup olmadığına bakın. Burada bir sorun varsa lehim ile sorunu çözebilirsiniz.

Hp Notebook Ekran Arızası

Videomuzda işlediğimiz ekran arızasının dışında bir arızanız varsa bize iletin sizin için çözüm bulalım. Notebook ekran arızaları genelde yukarıda saydığımız nedenlerden kaynaklanmaktadır. Son kullanıcının yapabileceği arızalar kısıtlı olduğu için sizlerin bazı laptop ekran arızalarınızı direk teknik servise götürerek daha fazla hasar oluşturmadan tamir ettirebilirsiniz. Konuyla ilgili ya da benzer konulardaki sorularınızı youtube kanalımızdan ya da alttaki yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin