Hp Notebook Ekran Arızası

Karıncalı Laptop Ekranı

Ekranınız açılışta veya kullanım sırasında videodaki gibi renkli bir görüntü ile karşılaşıyorsanız ekran tamiriniz için laptopun ekran soketini temizlemelisiniz bunu videoda göreceksiniz. Lütfen video sonuna kadar izleyerek detayları kaçırmayın aksi halde hem emeğiniz hemde paranız boşa gider.

Ekran arızası genelde ekranda karıncalanma veya renkli bir karışık görüntü şeklinde olabilir. Bir çok ekran arızasını kendiniz tamir edebileceğiniz gibi bazı durumlarda teknik servisten yardım almanız en doğrusu olacaktır aksi takdirde bilgisayarınıza daha fazla zarar verebilirsiniz.

Fakat unutmayın ki ekran arızasının bir çok nedeni olabilir bu yüzden sırası ile ekranın kablosunu kontrol edin bir eziklik var ise dikkatlice bu kabloyu açarak tamir ediniz bunun için lehimleme yapabilirsiniz. Sonrasında ekran filminizi kontrol edin bunlar genelde arıza vermez ama biraz fazla oynarsanız zarar görebilir. Ayrıca anakarttaki ekran soketinin lehimlerini bir mercek yardımı ile inceleyin kopuk veya çatlak var mı var ise bunu da lehimleme yardımı ile çözebilirsiniz.

Bu videoda işlenen ekran arızasının dışında bir arızanız var ise bize videosunu çekin sizin için çözüm bulalım. Notebook ekran arızası genelde bu şekildedir. Son kullanıcının yapabileceği arızalar kısıtlı olduğu için sizlerin bazı laptop ekran arızalarınızı direk teknik servise götürerek daha fazla hasar oluşturmadan tamir ettirebilirsiniz. Sorularınızı bize youtube kanalımızdan veya alttaki form aracılığı ile iletebilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin