Mantar Sote

mantar sote

Mutfaklarımızın vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan mantar sote nasıl yapılır sizler için videoya çektik, çok değişik bir yöntemle, üç farklı tarifi aynı anda işledik. Kısaca burada da bahsedelim. Mantar sote tarifi, etli mantar sote, mantar sote tavuklu, videomuzdaki tarif etli mantar sotedir, sadece mantar sote yapmak istediğinizde etleri unutun, işe soğan ve biberleri kavurarak başlayın. Devamını videomuzdan izleyebilirsiniz.

Mantar Sote

Mantar Sote Tavuklu

Videomuzda izleyeceğiniz etli mantar sote tarifini uygularken dilerseniz ufacık bir değişiklikle tavuklu mantar sote yapabilirsiniz. Canınız tavuklu mantar sote istediğinde, yapmanız gereken, videomuzdaki tarifte kullandığımız et yerine tavuk tercih etmeniz olacaktır. Videomuzda tarifini verdiğimiz etli mantar sote porsiyon olarak yaklaşık 5-6 kişiliktir. Eğer ki yine aynı porsiyonda bir tavuklu mantar sote yapmak isterseniz 800 gr tavuk göğüs eti kullanmanız yeterli gelecektir. Mantar sote tavuklu nasıl yapılır videomuzda detayları bulacaksınız.

Etli Mantar Sote Tarifi

Etli mantar sote tarifini ve malzeme bilgilerini sizlere videomuzda verdik fakat sayfamızda da malzeme listesini yazalım istedik. Umarız beğenirsiniz. Bu tarifimiz tamamen sağlıklı malzemelerden ve katkı maddesi kullanılmadan yapılmıştır. Sizler de sevdiklerinize, misafirlerinize gönül rahatlığıyla bu tarifimizi uygulayabilir, bir yiyenin bir daha isteyeceği eşsiz lezzette mantar soteler yapabilirsiniz.

Malzemeler

800 Gr Dana sotelik Et – Tavuk Göğsü 800 gr (seçiminize göre)
800 Gr Mantar
1 Adet Kuru Soğan
3 Adet Yeşil Biber
1 Adet Domates ve ya 250-300 gr domates sosu
1 Adet Kapya Kırmızı Biber
2 Tatlı Kaşığı Kimyon
2 Tatlı Kaşığı Tuz
1 er Tatlı Kaşığı Kırmızı Toz Biber (tatlı), Karabiber, Kekik, Acı Pul Biber (isteğe bağlı)

mantar sote, mantar sote tarifi, mantar sote nasıl yapılır, mantar sote tavuklu, mantar sote yapılışı, etli mantar sote, etli mantar sote tarifi, etli mantar sote nasıl yapılır.

Mantar Sote, Etli Mantar Sote, Mantar Sote Tavuklu tavsiye ve yorumlarınızı bu sayfanın altındaki yorum formu ile bize iletebilirsiniz.

Sitemizde görmek istediğiniz videoları bize yazabilir, sitemizde yayınlanmasını istediğiniz videolarınızı bize yollayabilirsiniz. Gönderdiğiniz videolar incelenerek uygun bulunduğu takdirde sitemizde ve Youtube kanalımızda yayınlanacaktır. Her ay yapılacak seçimlerde ayın videosu olan video sahipleri ilan edilecek ve videosunu yaptığı ürünün son modeli www.birbox.net tarafından kendisine hediye edilecektir. Videolarınızı Google Drive üzerinden infobirbox@gmail.com adresi ile paylaşabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin