Power Point Sunum Hazırlama

powerpoint sunum hazırlama

Power Point Sunum Hazırlama; Sevgili öğrenciler! Biliyoruz ki power point te sunum hazırlamak pek çoğunuz için bir hayli can sıkıcı olabiliyor. Bu durumun başlıca nedeni power point konusunda yeterince bilgi verilmeden, herhangi bir konunun power pointte hazırlanması ödevinin öğrenciden isteniyor olmasıdır. İşte bu yüzden sizlere ve velilerimize faydalı olabileceğini düşündüğümüz power pointte slayt hazırlama videosunu hazırladık ve detayları sitemizde paylaştık. Gelin şimdi hep beraber power point konusunu inceleyelim.

Power Point Sunum Hazırlama Püf Noktaları

Öncelikle sunumu hazırlayacağınız konuyu belirleyin ve belirlemiş olduğunuz konunun ana başlığını seçin. Sonrasında alt başlıkları sunum sayfalarına yazın. Örneğin “Mevsimler” ana konumuz olsun. Doğal olarak, alt başlıklarımız ilkbahar, yaz, sonbahar, kış olacaktır.

Toplamda 1 ana başlık ve 4 adet alt başlığımız oldu yani bizim bu sunum için ideal slayt sayfamız 5 adet olmalı ama bu sayıyı dilerseniz arttırabilirsiniz. Örneğin son sayfaya “sunumu hazırlayanlar” başlıklı bir slayt daha ekleyebilirsiniz.

Power Point Sunum Hazırlama Video

Videomuzda da göreceğiniz gibi slayt sayfalarımızı oluşturup sırası ile başlıkları ve yazıları yazıyoruz. Sonra varsa ilgili resimleri ekleyip, bunlara efekt ve animasyonlar ekleyip uygun bir müzik ile sunumumuzu hazırlıyoruz. Tüm slaytı tamamladığımızda en son adım olarak zamanlama provası yapıyoruz ve sunumu kaydedip işlemi bitiriyoruz. Konuya dair detaylı anlatımı sırasıyla videomuzda bulabilirsiniz. Daha fazla konuda daha fazla içerikten yararlanmak için videomuzu beğenmeyi unutmayın, Takıldığınız yerlerde aşağıda yorumlar kısmına girerek bize sorularınızı iletin, birbox.net olarak sorunlarınıza çözüm bulmak için buradayız.

Power Point Komutları

Power point’e müzik ekleme, sunum boyunca slayta müzik ekleme, resim ekleme, efekt ekleme, animasyon ekleme, power point sunum kaydetme ve slayt süresi ayarlama gibi sorularınızın yanıtlarını da videomuzda bulabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin