Custom Binary Blocked By Frp Lock Hatası

Custom Binary Blocked By Frp Lock Hatası

Custom binary blocked by frp lock hatası aldığınız android tabanlı telefonlarda aşağıdaki yolları izlemeniz size yardımcı olacaktır ayrıca videomuzda açıklayıcı bilgileri bulacaksınız. Bunun için gerekli olan Odin ve rom dosyalarınıda aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Biz bu yazımızda ve videomuzda samsung j3 2016 modeline rom yükleme işlemini anlattık, samsung j3 deki Custom binary blocked by frp lock hatası çözümü aynı yöntem ile samsung telefonlarınızın tüm modellerine bu işlemi yapabilirsiniz diğer marka telefonlar için odin dışında uygun arayüz programlar ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan bilgileri uygulama sırasında bir sorun ile karşılaşırsanız sayfanın altında bulunan yorumlar kısmından bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Rom yükleme sonrasında telefonunuz arama hatası verebilir bunun için videonun sonunda çözüm için bilgi verilmiş olup ağda kayıtlı değil hatasının farklı çözümlerde mevcuttur biz size en kolay yöntemi sunmaya çalıştık.

Eski model tuşlu Samsung cep telefonlarınızın arama tuşuna bastıktan sonra 27673855# kodunu girerseniz cep telefonunuz varsayılan fabrika ayarlarına geri döner.

Stock Rom Yükleme

Samsung Galaxy J3 (2016) stock rom yükleme işlemi cep telefonunuza orijinal üretici yazılımı yükleyerek cihazınızı varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlar.
Samsung Galaxy J3 (2016) Stock Rom yükleme işlemine aşağıdaki durumlarda ihtiyacınız olabilir:

Cep telefonunuzda yazılım hataları ile karşılaşıyorsanız,
Sistem ve uygulamalardan kaynaklı hata mesajları alıyorsanız,
Telefonunuz sık sık kendi kendine açılıp kapanıyorsa,
Cep telefonunuz açılış logosunda kalıyor veya hiç açılmıyor ise,
Cihazınız yanıt vermeyi durdurdu ise,
Cep telefonunuza üretici yazılımı yüklemek istiyorsanız,
Tüm bu sorunların haricinde eğer cep telefonunuz bilmediğiniz bir sebepten dolayı kapandı ve hiç tepki vermiyor ise Samsung Galaxy J3 (2016) stock rom yükleme işlemi ile cihazı kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Stock Rom herhangi bir markanın üretimi olan, orijinal olarak satın aldığınız bir Android işletim sistemi kullanan cihazın içerisinde yüklü olarak gelen üretici yazılımına verilen isimdir. Bunların yayımlandığı ülkelere göre özellikler barındırır. Mevcut telefonunuza bu yazılımları yüklemeden, sizin telefonunuza uygun olan versiyonu doğru seçmelisiniz.

Custom Binary Blocked By Frp Lock ve Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Odin Programı

Bilgisayarınızı Samsung Galaxy J3 (2016) Odin İle Yazılım Yükleme İşlemine Hazırlayın
ODIN programının en güncel versiyonunu indirin.


ODIN programını bilgisayarınıza indirdikten sonra zip uzantılı arşivin içerisinden masaüstünüze veya herhangi bir klasöre çıkartın.

ODIN simgesi tıklayın ve programı başlatın. Bazı durumlarda yönetici olarak çalıştırmanız gerekebilir.

Stock Rom yükleme işlemi öncesinde cihazda bulunan Google hesabı ve diğer hesaplardan çıkış yapmanızı vurgulayan bir uyarı penceresi açılacaktır, Tamam diyerek ODIN arayüzüne giriş yapın. Telefonunuz çöktü ise zaten bu hesaplardan çıkış yapamazsınız, endişelenmeyin devam edin.


ODIN kurulum gerektirmeyen bir program olduğu için çalıştırdığınız anda işlem yapmaya hazır duruma gelecektir.

Custom Binary Blocked By Frp Lock Hatası

Samsung Galaxy J3 (2016) Cep Telefonunuzu Odin İle Yazılım Yükleme İşlemine Hazırlayın
Samsung Galaxy J3 (2016) stock rom yükleme işlemi için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Samsung Galaxy J3 (2016) Stock Rom dosyalarını aşağıdaki düğmeye tıklayarak indirin. Versiyon J320FNXXU0APH1 5.1.1 Türkçe dil desteği vardır.

Custom Binary Blocked By Frp Lock Hatası giderilmesi için Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Aşağıda ve Yukarıda Belirtilmiştir.


Cihazınızın batarya yüzdesinin en az %50 ve üzerinde olduğundan emin olun ve yükleme işlemleri tamamlanıncaya kadar telefonu bilgisayarın usb sinden çıkarmayın.
Cep telefonunuzu kapalı konuma getirin.


Ses Kısma (Volume Down) + Orta Tuş (Home) + Güç Açma (Power) düğmelerine aynı anda basarak telefonunuzu açın.
Download Mode ekranı geldiğinde Ses Açma (Volume Up) tuşuna basarak devam edin.
ODIN MODE ekranına geldiğinde cep telefonunuz bilgisayara bağlanmaya ve yazılım yükleme işlemini gerçekleştirmeye hazır durumda olacaktır.

Samsung Galaxy J3

Samsung Galaxy J3 (2016) Odin İle Stock Rom Yükleme
Samsung Galaxy J3 (2016) cep telefonunuzu ve bilgisayarınızı stock rom yükleme işlemi için hazır hale getirdiğinize eminseniz aşağıdaki talimatları uygulayın.

ODIN programını açın.

Cep telefonunuzu Download Mode ile açın ve USB kablo yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.

Ses Açma (Volume Up) tuşuna basın ve bilgisayarınızın cep telefonunuzun driver dosyalarını kurmasını ve cihazı tanımasını bekleyin. Eğer cihaz sürücüleri otomatik olarak yüklenmezse bilgisayarınıza Samsung Kies indirerek Samsung cihaz sürücülerini toplu olarak kurabilirsiniz.

Bilgisayarınız ile cep telefonunuz arasındaki bağlantıda herhangi bir sorun yoksa ODIN programı üzerinde ID:COM yazan kısımda bilgisayarın USB COM portunun numarası gözükecektir. Programın LOG kutucuğunda da cihazınızın bağlandığına dair bilgi mesajını okuyabilirsiniz.

ODIN üzerinde AP kutucuğunun üzerine tıklayarak cep telefonunuza uygun olarak indirmiş olduğunuz stock rom dosyasını seçin. Bu aşamada program dosya boyutuna göre birkaç dakika boyunca yanıt vermeyebilir, programı kapatmadan bekleyin.

Custom Binary Blocked By Frp Lock Hatası

ODIN hazır olduğunda Start butonuna basarak stock rom yükleme işlemine başlayın. Bu işlem stock rom dosyanızın büyüklüğüne göre 10-15 dakika arasında sürebilir, bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir.

PASS! yazısını görene kadar cep telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki usb bağlantısını koparmayın, aksi halde cep telefonunuza kalıcı hasar verebilirsiniz.
Stock Rom yükleme işleminin ardından cep telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Cihazın ilk açılışı normalden uzun sürecektir, bu esnada cihaza müdahale etmeyin ve bekleyin. Bu işlem sonunda Custom binary blocked by frp lock hatasından kurtulmuş olacaksınız.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası

Yazılım yüklemesini telefon ekranından da takip edebilirsiniz. Telefon tamamen açılıncaya kadar bekleyin sonrasında uygulamalar optimizasyonu tamamlandıktan sonra telefonunuz açılacak burada bazı durumlarda “ağda kayıtlı değil” hatası alabilirsiniz buda arama yapmanızı engeller bu durumu düzeltmek için ayarlar- mobil ağlar – şebeke – sadece 3g- sonrasında otomatik ara seçeneğini tıklayın ağ hatası ortadan kalkacaktır.

Tüm yazdıklarımız videomuzda mevcuttur. Başka sorularınız olursa bize yazmaktan çekinmeyin, kanalımıza abone olarak tüm yeni fikir ve bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin