Fırında Balık

Fırında Balık

Evet! Birçoğumuz işten eve dönerken akşam yemeğinin hayalini kurmaya başlarız. Bu hayalcilerden biri de benim. Yemek benim için bir yaşam tarzıdır, sizin de öyleyse buyurun benimle 5 dakikada fırında balık pişirmeye… Öncelikle, en kısa sürede en lezzetli şekilde fırında balık nasıl pişirilir, size birkaç püf noktası vereceğim. Her şeyden önce pişireceğiniz balık çok taze olmalı, aksi taktirde deneyeceğiniz en iyi “fırında balık tarifi” nin bile sonu hüsran olur. İkinci bir husus, balığınız ne çok büyük ne çok küçük olmalıdır. Ayrıca balığınıza extra bir marine yapmanıza gerek olmadığını hatırlatmalıyım. Balığın doğru ısıda pişirilmesi de çok önemli bir husustur. Öyle ki çok yüksek derecede balığınızın dışı bir anda pişerken içi çiğ kalır, düşük ısıda ise balığınız kurur.

Fırında Levrek Nasıl Pişirilir

Balık Nasıl Pişirilir

Balık nasıl pişirilir bunu size videomuzda anlattık ama burada da bir kaç cümleyle bahsetmek istiyorum.

Fırında Balık Tarifi

Fırında balık tarifi başlığı altında internet sitelerinde pek çok tarif vardır ama bunların çoğunu evinizde yapmanız için neredeyse balık konusu üzerine master yapmanız gerekir. Hatta bazen öyle abartılı tarifler ve sayısız malzemeler sıralanır ki keyifle balık pişirip yeme hevesiniz biranda kursağınızda kalır. Bence özel bir an değilse bir balık pişirmek için bu denli zaman harcamak ve masraf etmek gereksizdir. Balığı atarsın fırına, pişer, bu kadar basit.

Levrek Nasıl Pişirilir – Çupra Nasıl Pişirilir

Levrek ve çupra hemen hemen aynı pişirme usulüyle lezzet alırlar. Videomuzda da izlediğiniz gibi ben genelde fırında yaparım ama bahçeye gittiğimde balığı mangalda pişirmeyi tercih ederim. O da ayrı bir lezzetli olur. Sizler de eğer mangal tadında birbirinden lezzetli balıklar pişirmek isterseniz ve elinizin altında bir mangal yoksa ya da bir mangal ortamında değilseniz evinizde fırında çupra nasıl pişirilir, fırında levrek nasıl pişirilir videomuzdan izleyebilirsiniz.

Balık Ekmek

Kış aylarının vazgeçilmezidir balık ekmek. Hele karnınız açsa, taptaze bir ekmeğin arasına koyulmuş çıtır çıtır balığın hayali gözünüzün önünden gitmez. Bu durumda uskumru en güzel seçenektir ekmek arası balık için. Uskumrunuzu videomuzdaki gibi fırında balık ızgara şeklinde yapabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken fırının ızgarasını çalıştırmaktır ama bu eğer mangalda olursa daha da harika olur.

Yukarıdaki pişirme secenekleri ne olursa olsun, sizin dışarıda yediğiniz ya da pişirtip evinize istediğiniz ama hangi koşullarda pişirildiğini bilmediğiniz balıklardan çok daha iyidir. En korkutucu yanı da; size ait olan bir balığı daha öncesinde defalarca kullanılmış yağda pişirirler. Bu durumun sağlığınıza ne denli zararlı olduğunu bilmem söylememe gerek var mı!

Balık Servis Tabakları

Balığı pişirmek kadar sunumunun da önemli olduğunu düşünenlerdenim. Bir yemek önce göze sonra mideye hitap etmelidir. Ben, videomuzda da göreceksiniz, kendi zevklerime uygun balık servis tabakları aldım. Siz de kendi beğenilerinize göre sunum tabakları alabilir, ailenize, dostlarınıza birbirinden şık sofralar hazırlayabilirsiniz.

balık nasıl pişirilir,balık nasıl yapılır,balığı nasıl pişirilir, fırında balık, fırında balık tarifi, fırında balık nasıl yapılır, fırında balık sosu, fırında balık hamsi, fırında balık pişirme, fırında balık ızgara, levrek nasıl pişirilir, çupra nasıl pişirilir, çipura nasıl pişirilir, çupra nasıl pişer, çupra nasıl pişirilir fırında, balık servisi, balık servis tabakları, balık servis tabağı, balık servisi nasıl yapılır, ızgara balık, balık ekmek, balık ekmek tarifi

Fırında Balık tavsiye ve yorumlarınızı bu sayfanın altındaki yorum formu ile bize iletebilirsiniz.

Sitemizde görmek istediğiniz videoları bize yazabilir, sitemizde yayınlanmasını istediğiniz videolarınızı bize yollayabilirsiniz.
Gönderdiğiniz videolar incelenerek uygun bulunduğu takdirde sitemizde ve Youtube kanalımızda yayınlanacaktır. Her ay yapılacak seçimlerde ayın videosu olan video sahipleri ilan edilecek ve videosunu yaptığı ürünün son modeli www.birbox.net tarafından kendisine hediye edilecektir.
Videolarınızı Google Drive üzerinden infobirbox@gmail.com adresi ile paylaşabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin