Leica – Olympus

Leica - Olympus

Kamera üreticileri Leica ve Olympus, COVID-19 salgını dolayısı ile amatör ve profesyonel fotoğrafçılar için ücretsiz kurs girişimlerini duyurdular. Yaratıcı alanlara hitap eden birçok şirket, şu anda evinde kalmak zorunda olanlar için geçen hafta başlattığı Nikon, çevrimiçi fotoğrafçılık derslerinin tüm müfredatını Nisan ayının sonuna kadar ücretsiz yaptı.

Olympus, Kullanıcıları Olympus teknik uzmanlarıyla buluşturmak için “Olympus Sessions ile Ev” programını başlattı. Fotoğrafçılar, belirli sorular sormak, geri bildirim almak ve evlerinden Olympus kameraları hakkında daha fazla bilgi edinmek için grup veya bire bir oturumlara kaydolabiliyorlar. Grup oturumları altı kişiyle sınırlıdır ve belirli kamera modelleri, manzara ve su altı gibi fotoğraf türleri hakkında bilgiler alabileceksiniz. Sınırlı sayıda kayıt alınacak, bu yüzden ilgileniyorsanız kaydolmak için Olympus’un web sitesine gidin.

Bu arada Leica, ünlü fotoğrafçılar, müzisyenler, aktörler ve diğer reklam öğelerinin liderliğinde bir dizi ücretsiz çevrimiçi tartışma yayınlıyor. Görüşmeler önümüzdeki birkaç hafta içinde başlayacak. Fotoğrafçılar Jennifer McClure ve Juan Cristóbal Cobo, karantinada fotoğraflarını sürdürmek hakkında konuşacaklar, Maggie Steber, Guggenheim ödüllü projesi “Lily LaPalma’nın Gizli Bahçesi” hakkında konuşacak ve Stephen Vanasco dijital iş akışına girecek.

Sanal görüşmelere katılmak için Eventbrite’a kayıt olmanız gerekir. DJ D Nice, Jeff Garlin ve Danny Clinch de yakın gelecekte görüşme yapacak ancak bu oturumlara kayıt henüz açılmadı.
Evde kaldığımız bu günlerde bu ücretsiz kursları takip edip kayıt olarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin