Bilgisayar Açılırken Direk Biosa Giriyor

Bilgisar sürekli bios ekranında açılıyor çözüm

Öncelikle bu durum benim başıma MSI PRO 22E 7M-049XTR Intel Core i5 7400 8GB 1TB özelliklerine sahip all in one bilgisayarda geldi. Bir güncelleme veya bir program yükleme sonrası bilgisayarınızı kapattığınızda, yeniden başladığında sürekli biosta kalıyor ve biosta baktığınızda HDD yi görüyorsanız, her türlü ayarlamaları yaptığınız halde biostan çıkıyor, sürekli bios ekranında kalıyorsa çözümünü videomuzda bulacaksınız.

Bu sorunun arkasında pek çok sebep var. Bu hatayı yaratan çok sayıda sebep olduğu bilgisi elbette tek başına yeterli değil. Öncelikle hatanın kaynağını bulmak ve sonrasında çözüm üretmek tıpkı kapıyı doğru anahtarla açmak gibi önem taşır. Sorunun kaynağına göre, hayli karışık ve zorlayıcı çözümler de, çok basit çözümler de karşınıza çıkacaktır. Yazılım ve donanımsal hatalardan kaynaklı olarak meydana gelenleri nasıl tespit edeceğinizi başka bir videomuzda izleyebilirsiniz ama dediğimiz gibi ortada bir şey yokken bir güncelleme sonrası oldu ise çözüm videodaki gibi..

Bilgisayar Direk Biosta Açılıyor Çözüm

Bios ta kalan bilgisayarlar için çözümler

HDD kablosunu kontrol edin, mümkünse başka bir kablo takın ve deneyin.

HDD portunu değiştirin.
Sata veya Ata Hardisk portunu değiştirin, boşta portunuz yoksa DVD veya CD writer ı sökebilirsiniz.

Bios ayarlarını kontrol edin.

HDD niz bozulmuş olabilir veya kablosu çıkmış olabilir
Çözüm: Hdd sökün başka bir bilgisayara harici olarak bağlayın eğer ki çalışıyorsa HDD niz sağlamdır.

Bios Pili

Biosunuz ayarları yaptığınız halde sürekli kendini sıfırlıyorsa ve bilgisayarınız kapanıyorsa yapmanız gereken bios pilini değiştirmektir.

Eğer hala bilgisayar açılışta bios ekranında kalıyorsa, bize yorumlar kısmından yazın, size yardımcı olmak için başka çözümler ve yöntemler üretiriz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin