Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

philips maraton elektrik süpürgesi

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi kullanıcıları bilir; süpürgenin son derece başarılı performansını bir yana koyarsak, bu marka bu model süpürgenin çoğu yedek parçası oldukça pahalıdır. Bu noktada sizlere bir nebze de olsa katkımız olur düşüncesinden yola çıkarak, süpürgenin yerinden çıkan tekerleğinin tamirine dair önemli bilgilere yer verdik. Gerek pratiklik gerekse ekonomik açıdan fazlasıyla memnun edici tamir videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Buna benzer pek çok videoyu hazırlama ve sizlerle paylaşma gayretimizi, yorumlar kısmına yazacağınız güzel yorumlarla desteklemiş olacaksınız. Aşağıda Philips FC 9225 model elektrik süpürgesinin kırılan tekerleğini nasıl tamir edebileceğinizi gösteren bir video paylaştık. Tamir esnasında kullanılan yöntem ve uygulama tamamen sitemize özeldir. Lütfen bu video ve paylaşımı başka sitelerde görürseniz bize bildirin.

FC 9225 Tekerlek Tamiri

philips fc 9225 tekerlek

FC 9225

Gördüğünüz parçanın tırnakları kırılmış

philips marathon tekerlek tamiri

Philips Süpürge Tekerleği

5 adet tırnak kırılmış

Gelelim tekerleğin tamirine. Görsellerde gördüğünüz gibi tırnakları kırılmış bu süpürgenin tekerleğini tamir etmeye karar verdik ama öncesinde yetkili servisi aradık ve fiyat sorduk. Tek bir tekerleği 400 tl+KDV ye yapacaklarını söylediler. Sonrasında tekerleği internette mağazalarda aradık, özellikle FC9225 model nolu tekerleğin fiyatının diğer modellerden çok daha pahalı olduğunu gördük. İnternetten 220 tl ye tekerlek bulduk fakat bu da bize pahalı geldi. 220 TL ye 2 adet araba lastiği alabilirsiniz. Not: Tekerleği uygun fiyata bulursanız alın, elektrik süpürgesini sökmeden rahatlıkla takabilirsiniz.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

Philips Elektrikli süpürge parça fiyatları bize yüksek geldiği için, elektrik süpürgesinin tekerleğini kendimiz tamir etmeye karar verdik ve işe koyulduk. Öncelikle bu tekerleği tamir ederken elektrik süpürgesini tamamen sökenleri gördük, bu doğru bir yoldur ama işinizi çok uzatır ve tamir işini çok iyi bilmeyenler süpürgeye zarar verebilir. Dahası hem maddi açıdan hem de zaman açısından beklediğinizin üstünde kayba uğrayabilirsiniz. Bu yüzden birbox olarak bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

Bizler birbox olarak dünyada bir ilk olan yeni yöntemi şimdi sizler ile paylaşıyoruz, bunu da detaylı bir şekilde aşağıda videomuzda izleyebilirsiniz. Burada kısaca bahsedelim. Yukarıda görselde gördüğünüz gibi kırılmış tırnakları 0.50 kuruşa almış olduğumuz 2 adet musluk contası ile yapacağız. Kırılan tırnağın kalınlığında olan bu conta aynı zamanda esneklik, sertlik ve yapışma özelliklerinin tam da aradığımız standartlarda bir malzeme olmasından dolayı tercih edilmiştir. Contayı, yuvaya uygun gelecek şekilde maket bıcağı ile düzgünce kesin ve videodaki gibi yapıştırıcı ile özenli bir şekilde yapıştırın, (kaliteli bir yapıştırıcı kullanın) üzerine baskı uygularsanız daha sağlam yapışır. Kullandığınız yapıştırıcının bekleme süresine uyunuz ve sonrasında yapıştırdığınız contaları makine yağı ile yağlayın, bu hem contaların ömrünü uzatacak hem tekerlerin içerde dönerken sürtünmesini azaltacaktır. Aynı zamanda tekerleği yuvaya oturturken size kolaylık sağlayacaktır.

Tekerleğin işlemi bitti. Şimdi bunu aşağıda izleyeceğiniz videodaki gibi yerine yerleştirin. Bastırmaktan korkmayın, conta esnek olduğu için sıkışacak ve yuvaya oturacak, sonrasında oradan bir daha çıkmayacak, sağlamlık testini de videoda görebilirsiniz. Her şey bu kadar. Gördüğünüz gibi ürünümüz 10 numara olmuştur. Hem de 1 TL ye. Aynı zamanda saatlerce süpürgeyi söküp toplama derdinden de kurtuldunuz. Videomuzu beğenmeyi unutmayın, sitemizi sık kullanılanlara ekleyerek ve kanalımıza abone olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. Philips Marathon tekerlek tamiri, Philips Marathon 9225 tekerlek tamiri, Philips Marathon 9225 tekerlek tamiri, Philips FC 9225 tekerlek, Philips FC9225 Tekerlek, Philips Marathon Tekerlek, Philips Marathon Tekerlek montajı, Elektrik Süpürgesi Tekerlek Tamiri.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi Tekerlek Tamiri

Philips Marathon Tekerlek Tamiri Video

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin