Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

philips maraton elektrik süpürgesi

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi kullanıcıları bilir; süpürgenin son derece başarılı performansını bir yana koyarsak, bu marka bu model süpürgenin çoğu yedek parçası oldukça pahalıdır. Bu noktada sizlere bir nebze de olsa katkımız olur düşüncesinden yola çıkarak, süpürgenin yerinden çıkan tekerleğinin tamirine dair önemli bilgilere yer verdik. Hem pratik hem ekonomik açıdan fazlasıyla yararlı bulacağınızı düşündüğümüz videomuzu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuda ve benzer konularda daha çok içerikten yararlanmak istiyorsanız lütfen videomuzu beğenmeyi unutmayın. Ayrıca yorumlar kısmında görüş ve yorumlarınızı paylaşarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz. Aşağıda Philips FC 9225 model elektrik süpürgesinin kırılan tekerleğini nasıl tamir edebileceğinizi gösteren bir video paylaştık. Tamir esnasında kullanılan yöntem ve uygulama tamamen sitemize özeldir.

FC 9225 Tekerlek Tamiri

philips fc 9225 tekerlek

FC 9225

Gördüğünüz parçanın tırnakları kırılmış

philips marathon tekerlek tamiri

Philips Süpürge Tekerleği

5 adet tırnak kırılmış

Gelelim tekerleğin tamirine. Görsellerde gördüğünüz tırnakları kırılmış bu süpürgenin tekerleğini tamir etmeye karar verdik ama öncesinde yetkili servisi aradık ve fiyat sorduk. Tek bir tekerleği 400 TL+KDV ye yapacaklarını söylediler. Sonrasında tekerleği internette mağazalarda aradık, özellikle FC9225 model nolu tekerleğin fiyatının diğer modellerden çok daha pahalı olduğunu gördük. İnternetten 220 TL ye tekerlek bulduk fakat bu da bize pahalı geldi. 220 TL ye 2 adet araba lastiği alabilirsiniz. Not: Tekerleği uygun fiyata bulursanız alın, elektrik süpürgesini sökmeden rahatlıkla takabilirsiniz.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

Philips Elektrikli süpürge parça fiyatları bize yüksek geldiği için, elektrik süpürgesinin tekerleğini kendimiz tamir etmeye karar verdik ve işe koyulduk. Öncelikle bu tekerleği tamir ederken elektrik süpürgesini tamamen sökenleri gördük, bu doğru bir yoldur ama işinizi çok uzatır ve tamir işini çok iyi bilmeyenler süpürgeye zarar verebilir. Dahası hem maddi açıdan hem de zaman açısından beklediğinizin üstünde kayba uğrayabilirsiniz. Bu yüzden bu yöntemi tavsiye etmiyoruz.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi

Bizler birbox.net olarak dünyada belki de bir ilk olan yeni yöntemi şimdi sizlerle paylaşıyoruz. Bunu da detaylı bir şekilde, aşağıda videomuzda izleyebilirsiniz. Burada kısaca bahsedelim. Yukarıda görselde gördüğünüz gibi kırılmış tırnakları 0.50 kuruşa almış olduğumuz 2 adet musluk contası ile yapacağız. Kırılan tırnağın kalınlığında olan bu conta aynı zamanda esneklik, sertlik ve yapışma özellikleriyle tam da aradığımız standartlarda bir malzeme olmasından dolayı tercih edilmiştir. Contayı, yuvaya uygun gelecek şekilde maket bıçağı ile düzgünce kesin ve videodaki gibi güçlü bir yapıştırıcıyla özenli bir şekilde yapıştırın, üzerine baskı uygulayarak daha sağlam yapışmasını sağlayabilirsiniz. Kullandığınız yapıştırıcının bekleme süresine uyun, sonrasında yapıştırdığınız contaları makine yağı ile yağlayın, bu hem contaların ömrünü uzatacak hem tekerleklerin içeride dönerken sürtünmesini azaltacaktır. Aynı zamanda tekerleği yuvaya oturturken size kolaylık sağlayacaktır.

Tekerleğin işlemi bitti. Şimdi bunu aşağıda izleyeceğiniz videodaki gibi yerine yerleştirin. Bastırmaktan korkmayın, conta esnek olduğu için sıkışacak ve yuvaya oturacak, sonrasında oradan bir daha çıkmayacaktır. Sağlamlık testini de videoda görebilirsiniz. Her şey bu kadar. Gördüğünüz gibi ürünümüz gayet başarılı şekilde tamir edilmiştir. Hem de 1 TL ye. Aynı zamanda saatlerce süpürgeyi söküp toplama derdinden de kurtulmuş oldunuz. Daha fazla konuda daha fazla içerikten yararlanmak için videomuzu beğenmeyi unutmayın. Yeniliklerden haberdar olmak, soru ve sorunlarınıza cevap bulmak istiyorsanız, kanalımıza abone olabilirsiniz. Philips Marathon tekerlek tamiri, Philips Marathon 9225 tekerlek tamiri, Philips Marathon 9225 tekerlek tamiri, Philips FC 9225 tekerlek, Philips FC9225 Tekerlek, Philips Marathon Tekerlek, Philips Marathon Tekerlek montajı, Elektrik Süpürgesi Tekerlek Tamiri.

Philips Marathon Elektrik Süpürgesi Tekerlek Tamiri

Philips Marathon Tekerlek Tamiri Video

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin