Kuzu Tandır

Kuzu Tandır

Et ve etli yemekler neredeyse çoğumuzun en sevdiği yiyeceklerin başında gelir. Öyle ki misafir ağırladığımız sofralarımızda muhakkak etli bir yemek türü bulundururuz. Ailece yaptığımız pikniklerde mangalın efendisidir çoğu zaman kendileri. Yemek kültürümüzde et yemekleri çok büyük yer tutar. Etin fiyatı, bütçeleri biraz zorluyor olsa da yine kasabımıza uğramaktan vazgeçmeyiz. Uzmanlar sıklıkla etin faydalarından bahsederken, sağlık bahane et şahane, biz çoktan et tandır nasıl yapılır ın peşine düşmüşüzdür. Aman ne uğraşacağım saatlerce diyorsanız eğer, Mevlana ziyaret edilir, kuzu tandır Konya’ da yenir. Yok onca yolu gitmem gidemem ama kuzu tandırı da kafamdan silemem diyorsanız size harika bir haberimiz var. Şipşak tandır. Akşamdan eti sosa yatırmanıza gerek yok, içerisine ekstradan baharat eklemenize gerek yok. Harika ambalajından çıkarıp fırına atmanız yeterli. Sadece iki saat sonra mis gibi pişmiş tandırınız hazır. Siz o arada şöyle güzel bir bulgur pilavı pişirin. Ayranınız da bol köpüklü olsun. Hadi şimdiden afiyet olsun. Dilerseniz en pratik kuzu tandır nasıl yapılır videomuzda ayrıntılı olarak izleyebilirsiniz.

Kuzu Tandır

kuzu tandır tarif, kuzu tandır nasıl yapılır, kuzu tandır konya, et tandır nasıl yapılır, kuzu tandır nasıl yapılır resimli, kuzu tandır nasıl yapılır video

Kuzu Tandır Nasıl Yapılır

Artık site site dolaşıp kuzu tandır tarifi aramanıza gerek yok çünkü sosuyla birlikte hazır paketlenmiş olarak marketlerde bulabileceğiniz kuzu tandır sayesinde kuzu tandır nasıl yapılır tasasından da kurtulmuş oluyorsunuz. İnanın büyük restoranlardaki şeflerin elinden çıkmış kadar lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı et yemeğiniz iki saat içinde sofranızı süsleyecek. Sözü çok uzatmadan marketten hazır paket içinde almış olduğumuz tandırın yapımına geçelim. Hazır kuzu tandırımızı kutusundan çıkaralım. Yanmaz fırın poşetinin üst kısmında bir çatal yardımıyla 3-4 yerinden delikler açalım. Önceden 150 derece ısıtılmış fırında 140 dk. pişirelim. İşte bu kadar basit. Kuzu tandırımız 700 gr dır, normalde ortalama 4 kişilik bir aile için idealdir fakat ben eti çok sevdiğim için en fazla 2 kişiliktir diyebilirim 🙂 Şaka bir yana kuzu tandır nasıl yapılır resimli olarak ta sizlere tarif vermeyi düşündüm ama videomuzda zaten ayrıntılı şekilde anlattığım için sizleri tekrar tekrar sıkmamak adına vazgeçtim. En yakın zamanda bir markete uğrayıp bu hazır paketlenmiş kuzu tandırı alın ve pişirin derim. Emin olun lezzetini damağınızda hissettikten sonra daha önce denemediğinize pişman olacaksınız.

Kuzu Tandır Malzemeler

1 adet pişmemiş fırın poşetinde satılan hazır kuzu tandır paketi 🙂

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin