LG Bulaşık Makinesi IE Hatası

LG Bulaşık makinesi IE Hatası

LG direct drive bulaşık makinesi IE hatası veriyorsa yapmanız gereken; temiz su girişinde bulunan filtreyi sökerek temizleme işlemi yapmak. Bunu bir boru anahtarı yardımı ile yapabilirsiniz. Yapacağınız işlem yaklaşık 1 dk nızı alacak. Ayrıntılarını videomuzda izleyebilirsiniz. Filtreyi sökmeden önce su vanasını kapatmayı unutmayın. Filtreyi çıkardığınızda içinde kırmızı bir delikli kapak göreceksiniz, bunu bir tornavida yardımıyla dikkatli bir şekilde zarar vermeden çıkarın ve bir fırça yardımı ile temizleyerek yerine takın, bu kadar. LG bulaşık makinesinin direct drive modelinin verdiği diğer hataların da ne anlama geldiğini ve çözümlerini merak ediyorsanız yorumlar kısmına lütfen belirtin.

LG Bulaşık Makinesi IE Hatası

LG Bulaşık Makinesi OE Hatası

LG bulaşık makinesinin özellikle direct drive modelinin kronik arızası diyebileceğimiz OE hatasını ekranda gördüğünüzde bu; sirkülasyon pompası (su pompası) ve klape diye adlandırılan parçanın değişmesinin gerekli olduğu anlamına gelir. Kesin çözüm için servis çağırmanız malesef şart ama size önereceğimiz yöntem ile sorununuza geçici ve kısa vadeli de olsa bir çözüm yolu bulmuş olacaksınız. En azından içindeki bulaşıkların yarım kalmaması için şöyle bir tavsiyede bulunabilirim: böyle bir OE hatası aldığınızda bulaşık makinesini açın, sırası ile filtreyi sökün ve elinizle yuvayı kontrol edin, pislik varsa temizleyin, filtreyi yıkayın ve fırçalayın. Son olarak bir lavabo pompası ile pompalama yapın, sorun çözüldü ise makineniz sizi bir süre daha idare edecektir.

LG buşaşık makinesi OE ve IE hatası tavsiye ve yorumlarınızı bu sayfanın altındaki yorum formu ile bize iletebilirsiniz. Sitemizde görmek istediğiniz videoları bize yazabilir, sitemizde yayınlanmasını istediğiniz videolarınızı bize yollayabilirsiniz. Gönderdiğiniz videolar incelenerek uygun bulunduğu takdirde sitemizde ve Youtube kanalımızda yayınlanacaktır. Her ay yapılacak seçimlerde ayın videosu olan video sahipleri ilan edilecek ve videosunu yaptığı ürünün son modeli www.birbox.net tarafından kendisine hediye edilecektir. Videolarınızı Google Drive üzerinden infobirbox@gmail.com adresi ile paylaşabilirsiniz.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin