Hp Laptop Kasası

Hp Laptop Kasası Nasıl Açılır

Hp Laptop Kasası; Bir çoğumuzun evinde bulunan laptoplar, zaman zaman bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımları bir servise yaptırmak istediğinizde biraz pahalı olabilir ve en önemlisi de bilgisayarınızın içinde bulunan özel belge, resim, video gibi içeriklerinizin başkası tarafından görünmesi ve hatta kopyalanması sizi endişelendirebilir. İşte bu yüzden ufak tefek bakımları kendi kendinize yapabileceğinizi göstermek açısından size bu videoyu çektim. Eksik olan yerler veya anlamadığınız hususlar olursa yorumlar kısmına yazmaktan çekinmeyin.

ÖNEMLİ: Videoyu sonuna kadar izleyin çünkü anlatımlarımla birlikte bir bütündür, anlatımlarımı kaçırırsanız hata yapabilirsiniz.

Laptop bilgisarlarda karşılaşabileceğiniz arızalar, sorunlar ve çözümlerini sizler için yazacağım, ayrıca yapabileceğiniz bakım ve bunlar için gerekli malzemeleri sizler için başlık halinde sıraladım.

Hp Laptop Kasası Nasıl Açılır

Öncelikle laptop kasasını açabilmelisiniz yani sökebilmelisiniz, hp laptop kasa nasıl açılır, bunun için size video çektim, videoda tüm parçaları sizler için belirttim. Videoyu izledikten sonra yazıları tekrar okumaya devam edebilirsiniz.

Hp Pavilion 15-aw003nt DAG54AMB6D0 mainboard

Laptop Arızaları ve Çözümleri

Hp laptop Kasası Nasıl Açılır

Kasa açılımını resimli viedomuzu izleyerek görebilirsiniz.

Laptop Fan Temizliği Nasıl Yapılır

Laptop Isınma Proplemi:
En kolay ve çözebileceğiniz sorunların başında gelir. Laptop ısınma sonucu, bilgisayarınız kendi kendine kapanabilir, donma yapabilir. Fanınız deli gibi çalışıyorsa, işlemciniz çok ısınıyorsa;

Çözüm: Laptopların fanları yüksek miktarda toz çekerler, hele ki dizüstü bilgisayarınızı tozlu bir ortamda çalıştırıyor iseniz bu süreç çok hızlı gelişir, sonucunda soğutucunuzun hava kanalları kapanır ve bilgisayar fanı yoğun toz ile kaplanarak soğutma işlemi yapamaz hale gelir. Fan sürekli yüksek hızda çalışır ve en sonunda yetemediği anda bilgisayarınız donar veya kapanır, zaman zaman mavi ekran hatası verir, bu yüzden bilgisayarınızın fanını ve soğutucusunu temizlemelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı videoda izleyebilirsiniz. Göreceksiniz ki bilgisayarınız artık aşırı ısınmayacak ve performansı artacaktır. Kapanma sorunu da ortadan kalkacaktır.

NOT: Soğutucular işlemci üzerine özel termal macun ile bağlıdır. Bu videodaki laptopta macunu yenileme ihtiyacı olmadığı için bunu yapmadık ama temizliği yaparken macunun da yenilenmesi gerekebilir, bunun için internetten termal macun alarak uygulama yapabilirsiniz. Burada macunu sürerken dikkat etmeniz gereken husus, çok ince bir tabaka halinde ve düzgün sürülmesidir. Ayrıca kesinlikle işlemci üzerini sert bir cisim ile temizlemeyin.
Termal macunların bir ömrü vardır, bu da marka ve kaliteye göre değişir. Bilgisayarların kullanım ortamına göre 2 ya da 5 yılda bir macunu yenilemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Hp Laptop Kasası
Hp Pavilion 15-aw003nt

Laptop Donma Sorunu

Zaman Zaman Donma Sorunu:
Bir resime bakarken, bir yazı yazarken, bir şey kopyalarken bilgisayarınız donuyorsa veya bilgisayarınızdaki resimler siyahlaşmaya başlarsa HDD niz bozuluyor demektir. Bu HDD yi kurtarabilirsiniz ama tavsiye etmiyorum, zarar görmüş bir HDD size ileride çok daha büyük zararlar verebilir yani olmadık bir anda sizi yarı yolda bırakabilir.

Çözüm: HDD niz bad sektör hatası verdi, diskli bir HDD niz var ise kendinizi riske etmeden verilerinizi yedekleyin. Eğer ki yüklediğiniz bir çok resim siyah oluyor veya videonuzu, belgenizi kopyalama yöntemi ile alamıyorsanız, veri kurtarma programı ile bunları alıp sonrasında HDD nizi yeni bir SSD HDD ile değiştirin. Bunu nasıl yapacağınızı videoda görebilirsiniz.

Bilgisayar Açılmıyor:
Bilgisayarınız kendiliğinden kapandığında ya da siz kapattığınızda ve tekrar açmak istediğinizde açılmıyorsa.

Çözüm: Bilgisayarınızı fişten çekin, pilini sökün ve açma kapama düğmesine 3 sn basılı tutun, tekrar pilini ve şarjını takın ve açma düğmesine basın, işte bu kadar, bilgisayarınız açılmıştır, açılmadıysa sizin yapacağınız tek şey şarj aletinizi ve pilinizi kontrol etmek olmalıdır. Bundan sonrası bir teknik servisin işi.

Bilgisayarım Açılıyor Fakat Siyah Ekran Geliyor:

Çözüm: Muhtemelen Laptopunuzun ekran kartı arızalanmıştır. Bu çok basit bir soğuk lehim problemi de olabilir, ekran kartınız yanmış ta olabilir kısacası sizin yapabileceğiniz bir şey değil.

Laptop Ram Değiştirme

Ram Değiştirme: Bilgisayar ram ı nedir, ne işe yarar ve nasıl değişir. Bu soruların cevabını sitemizde bulabilir, videomuzda da ram nasıl değişir görebilirsiniz. Bunun için sitemizin arama kutusunu kullanabilirsiniz.

Laptop Pil Değişimi

Laptop Pil Değişimi:
Bazı laptoplar pilleri bittiğinde açılıp kapanma yapabilirler. Örneğin toshiba laptoplar. Bu laptopların pili bozulduğunda laptopunuzu kullanabilmeniz için pilini çıkarabilir ve direkt adaptörü ile çalıştırabilirsiniz ama unutmayın ki pil bilgisayarınızı aynı zamanda değişken voltajlardan korumaktadır, bu yüzden bir an önce yenisini alarak takmalısınız.

Çözüm: Çıkarılabilir piller hariç, bunun için öncelikle kasayı açmalısınız. Bunu hp laptop kasa nasıl açılır videomuzda görebilirsiniz. Sonrası zaten çok kolay, pili dikkatli bir şekilde sökün ve yeni pilinizi takın.

Laptop Şarj Sorun

Toshiba Satellite L850 ve benzer modellerde ekran kısılıp açılıyor, laptop şarj ışığı sürekli yanıp sönüyor ve ekranda şarj uyarısı alıyorsanız.

Çözüm: Yukarıdaki gibi bir proplem ile karşılastı iseniz adaptörünüzü değiştirin, adaptörünüz çalışıyor gibi gözükebilir siz yinede değiştirin sorun çözülecektir. Ayrıca videomuzda çözümü izleyebilirsiniz.

Bilgisayar Tamiri Toshiba satellite L850 şarj sorunu diğer tamir çözümleri kanalımızda yer almaktadır https://youtu.be/s5ljxyy3Mhs

Değerli ziyaretçiler uzun yıllara dayanan iş tecrübemiz ile bilgisayarlar ve cep telefonları konusundaki her tür bilgi, yenilik ve gelişmeyi sayfamızdan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bilgisayarlarınız ve cep telefonlarınızla ilgili soru ve sorunlarınızı yorumlar kısmına yazarsanız sizler için cevaplamaya çalışacağız. Ayrıca videosunu istediğiniz tamir 1000 isteği geçtiği taktirde, videoyu sayfamızda görebileceksiniz.

hp laptop kasası nasıl açılır, hp laptop fan temizleme, hp laptop sökme resimli, hp pavilion g6 kasa açma, hp laptop ram değiştirme
hp laptop ram yükseltme, hp laptop ram takma,hp notebook ram yükseltme, hp pavilion ısınma sorunu, laptop batarya değişimi, hp pavilion laptop,hp pavilion hard disk değişimi, laptop batarya pil değişimi, hp laptop,laptop,laptop ekran değişimi, hp pavilion,hp pavilion 15, hp pavilion 14, notebook pil değişimi, hp pavilion upgrade ram, hp pavilion 15 power, hp pavilion (brand), hp pavilion 15 ram upgrade, hp pavilion 14 ram upgrade, laptop pil ömrü, laptop batarya değişimi nasıl yapılır, hp pavilion 15-ab029tx, ssd upgrade hp pavilion 15 power,disassemble hp pavilion 14, hp laptop kasası, hp laptop kasa, fan cleaning, cleaning notebook fan, cleaning fan, hp pavilion 15 fan cleaning, hp pavilion m6 fan cleaning, notebook, how to fan cleaning hp pavilion 15,how to fan cleaning hp pavilion laptop fan, hp pavilion 15 – how to disassemble and fan cleaning, cleaning, hp pavilion g7 fan clean, notebook fan, how to cleaning notebook cooler, hp pavilion 15 clean fan, hp pavilion m6 clean fan, hp pavilion notebook – 14-ab165tx, HP Pavilion notebook battery replacement and for more you can watch video.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin