Canon Yazıcı

Canon Yazıcı Yorumları

Canon Pixma G3411 Yazıcı İncelemesi

Canon Yazıcı: Bu yazıyı sizlerle paylaşma amacım; vermiş olduğunuz paranın karşılığını alabileceğiniz, beklentilerinizi karşılayabilecek yazıcıyı, bilinçli bir tüketici gözüyle satın almanıza yardımcı olmak. Yazıyı okuduktan sonra; ihtiyacınız olmayan özelliklere boş yere para vermeyecek ve en az 10 yıl sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz yazıcıyı daha rahat seçebileceksiniz.


Teknik özellikleri en alt kısımda sizlerle paylaştım ama teknik detaylardan anlamayan kullanıcılar için konuyu basit bir şekilde anlatmak istiyorum.
Videomuzda ürünün kutu açılımını ve Canon Pixma G3411’in kurulumunu yapacağız, çıktılarımızı alarak kalite kontrolünden geçireceğiz. Canon Pixma G3411’de kablosuz bağlantı nasıl yapılır sorusunun cevabını da yine videomuzda bulabilirsiniz.

Bu arada daha fazla konuda, daha fazla içerikten yararlanmak istiyorsanız lütfen videomuzu beğenmeyi unutmayın.

Canon Yazıcı

Yazıcı almayı düşünenlerin, yazıcı satın almadan önce, aradıkları kriterleri (örnek: yazıcıyı iş için mi okul için mi kullanacaksınız) belirlemesi gerekmektedir. Böyle yapmanız, ihtiyacınızın üstünde ya da altında bir ürün almak yerine, tam da istediğiniz gibi bir yazıcıya sahip olmanızı sağlayacaktır. Yazıcınızdan ne sıklıkta çıktı alacağınızı tespit etmeniz de önemlidir. Bunları yaptıktan ve önerilerimizi de okuduktan sonra, kafanızda yavaş yavaş bir marka ve model belirmeye başlayacaktır. Ben yazıcımı; hem çocuklarımın okul ödevlerinde kullanmak hem de ufak tefek yazılarımın ve fotoğraflarımın çıktısını almak üzere seçtim.

Alacağınız yazıcının marka ve modeli ne olursa olsun, her şeyden önce kaliteli çıktı vermelidir. Sayfadaki yazıların, resimlerin canlılığı ve parlaklığı sadece mürekkebin kalitesine değil, yazıcının da kaliteli olmasına bağlıdır. Sık sık çıktı alınmayan dönemlerde, kartuşlar hemen donmamalı, donsa bile rahatlıkla temizlenebilmelidir. Basit işlerde kullanmak üzere aldığınız yazıcının çok pahalı olmayan, doldurulabilir kartuşları varsa, bu durum, ekonomik açıdan size büyük avantaj sağlayacaktır. Telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan direk çıktı alabilme özelliği de çok önemlidir. İşlemlerinizi kablosuz yapabilmesi de gerekir. Sayfa çıktı hızı çok hızlı olmasa da sizi fazla bekletmemelidir. Bunun yanında fotoğraflarınızı bastırabilmeli ama fotoğraf kalitesi çok düşük olmamalıdır. Elbette tüm bu özelliklere sahip yazıcının fiyatı da uygun olmalıdır. Benim alacağım yazıcıda bulunması gereken kriterler yukarıda belirttiğim gibiydi. Yazıcı seçimimi bu kriterlere göre yaptım. Benimkiyle benzer özellikte yazıcı almak isteyenler, aldığım yazıcının tüm özelliklerini anlattığım videoyu izleyebilirler. Yazıyı inceledikten sonra videomuzu izleyerek Canon Pixma G3411 hakkında daha net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Canon Yazıcı

Bu yazıcım mürekkep tanklı olduğu için kartuşlarım boşaldığında kendim doldurabiliyorum. Tarayıcı ve fotokopi kalitesi de harika. Piyasa şartlarını ve yazıcı fiyatlarını da düşünürsek tam bir performans cihazı.

LCD ekranın çok küçük olması ve hata uyarılarının anlaşılır olmaması Canon Pixma G3411 yazıcının en önemli dezavantajlarından diyebilirim.

Özetle; Canon Pixma G3411, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite dahil, okul hayatında olan tüm öğrencilerin beklentilerini rahatlıkla karşılayabilecek kapasitede, kaliteli, hızlı, kullanışlı ve ekonomik bir yazıcı. Bizler birbox.net ailesi olarak bu yazıcıyı rahatlıkla tavsiye ediyoruz.
Yazıcı araştırırken, Lazer yazıcılar aklınızı karıştırabilir. Eğer çok kapsamlı işlerde kullanmayacaksanız, lazer yazıcı satın almanıza hiç gerek yok. Hem cihazın kendisi çok pahalı hem de tonerleri bir hayli maliyetli. Bu tür yazıcıları daha çok siyah beyaz baskı alan ve düzenli olarak her gün yüksek miktarlarda çıktı alan yerler için öneriyoruz.
Canon Pixma G3411 yazıcı kurulumunu (driver, sürücü yüklemesi) ve bilgisayara kablosuz olarak bağlantı yapılmasını, fotoğraf ve vesikalık fotoğraf çıktısı almayı, aynı zamanda çıktı kalitesini videomuzda izleyebilirsiniz.

Not: Windows sürücü yüklemesini otomatik olarak yapmaktadır fakat Canon yazıcının kendi yazılımını kullanmanız daha doğru olacaktır.

Sizler de sayfanın altındaki yorumlar kısmına konuyla ilgili yorum ve düşüncelerinizi yazabilir, diğer ziyaretçilerimizle tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca youtube kanalımıza abone olarak yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz.

canon yazıcı, canon yazıcılar, canon yazıcı fiyatları, canon yazıcı kartuş, yazıcı yorumları, yazıcı tavsiyeleri, canon yazıcı yorumları, en ucuz yazıcı, en ucuz yazıcı fiyatları, canon yazıcı fiyatları, canon yazıcı kartuş, canon pixma g3411 inceleme, canon pixma g3411 kutu açılımı, canon yazıcı kurulumu, canon yazıcı driverı, canon yazıcı özellikleri, videomuzda canon pixma g3411 ile vesikalık fotoğraf çıktısı almayı bulacaksınız.

Genel Teknik Özellikler

Fonksiyonlar Wi-Fi, Baskı, Fotokopi, Tarama, Cloud Link

Yazıcı Teknik Özellikleri

Baskı Çözünürlüğü 48001 x 1200 dpi’ye kadar
Baskı Teknolojisi 2 FINE Kartuş (Siyah ve Renkli) Yeniden doldurulabilir mürekkep tanklı yazıcı
Siyah Beyaz Baskı Hızı Yaklaşık 8,8 ipm
Renkli Baskı Hızı Yaklaşık 5,0 ipm
Fotoğraf Baskısı Hızı Çerçevesiz 10×15 cm: Yaklaşık 60 saniye
Çerçevesiz Baskı Var (A4, Letter, 20 x 25 cm, 13 x 18 cm, 13 x 13 cm, 10 x 15 cm)

Kartuşlar ve Verimlilik

Standart Mürekkep Kartuşları GI-490 <PGBK> GI-490 <C> GI-490 <M> GI-490 <Y>
Kartuş Verimliliği (Düz kağıt) A4 renkli belge yazdırma Siyah: 12.000 sayfa* Renkli: 7000 sayfa* Tahmini sarf malzemesi kapasitesi
Kartuş Verimi (Fotoğraf baskısı) 10×15 cm renkli fotoğraf baskısı Renkli: 2000 Fotoğraf* Tahmini sarf malzemesi kapasitesi

Kağıt DesteğiKağıt Türleri

Düz Kağıt
Yüksek Çözünürlüklü Kağıt (HR-101N)
Fotoğraf Kağıdı Plus Parlak II (PP-201)
Luster Pro Fotoğraf Kağıdı (LU-101)
Fotoğraf Kağıdı Plus Yarı Parlak (SG-201)
Parlak Fotoğraf Kağıdı “Günlük Kullanım” (GP-501)
Mat Fotoğraf Kağıdı (MP-101)
Zarf

Maksimum Kağıt Girişi

Arka Tepsi: Maks. 100 yaprak (düz kağıt)

Kağıt Boyutları

A4, A5, B5, 10×15 cm, 13×18 cm, 20×25 cm, Zarflar (DL, COM10), Letter, Legal

Kağıt Ağırlığı

Düz kağıt: 64 – 105 g/m²
Canon fotoğraf kağıdı: en fazla 275 g/m²

Tarayıcı Teknik Özellikleri

Tarayıcı Türü CIS düz yataklı fotoğraf ve belge tarayıcı
Tarayıcı Çözünürlüğü (Optik) 600 x 1200 dpi
A4 Tarama Hızı Yaklaşık yaklaşık 19 sn
Tarama Derinliği (Giriş / Çıkış) Renkli: 48 bit / 24 bit Gri tonlamalı: 16 bit / 8 bit
Maksimum Belge Boyutu 216 x 297 mm

Fotokopi Cihazı Teknik Özellikleri

Fotokopi Hızı sFCOT: Yaklaşık 24 sn sESAT: Yaklaşık 3,5 ipm
Çoklu Fotokopi 20 kopya (maks.)
Fotokopi İşlevleri Belge fotokopisi (düz kağıt)
Fotokopi Yakınlaştırma Sayfaya Sığdırma

Arabirim

Ekran Tipi ve Boyutu
LCD (1,2 inç segment tek renkli)
Arabirim Türü – PC / Mac
Yüksek Hızlı USB (B Bağlantı Noktası)
Wi-Fi: IEEE802.11 b/g/n
Wi-Fi Güvenlik: WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, Yönetim parolası

Diğer Arabirim Türleri

PIXMA Bulut Bağlantısı (akıllı telefondan ya da tabletten)
Canon PRINT Inkjet/SELPHY uygulaması
Mopria (Android)
Google Cloud Print
Erişim Noktası Modu

Yazılım

Desteklenen İşletim Sistemleri
Windows 10 , Windows 8.1, Windows 7 SP1
NET Framework 4.5.2 veya 4.6 gerekir
Desteklenen Mobil Sistemler
iOS, Android, Windows 10 Mobile
Minimum Sistem Gereksinimleri
Windows: 3,1GB disk alanı, Internet Explorer 8
Ekran: 1024 x 768 XGA

Birlikte Verilen Yazılımlar

MP Sürücüsü ve Tarama Yardımcı Programı
Full HD Film Baskılı My Image Garden
Hızlı Menü
Easy-WebPrint EX (indir)12

Fiziksel Nitelikler

Ağırlık yaklaşık 6,3 kg
Boyutlar (G x D x Y) yaklaşık 445 x 330 x 163 mm
Akustik Ses Düzeyleri yaklaşık 53,5 dB(A)
Çalışma Sıcaklığı 5-35 °C
Çalışma Nemi %10-90 BN (yoğuşmasız)
Güç Kaynağı AC 100-240 V, 50/60 Hz
Güç Tüketimi Kapalı: Yaklaşık 0,2 W
Beklemede (Wi-Fi üzerinden PC’ye bağlıyken): Yaklaşık 1,2 W (tarama lambası kapalı)
Beklemede (tüm bağlantı noktaları bağlıyken): Yaklaşık 1,2 W (tarama lambası kapalı) 
Bekleme moduna geçme süresi: 10 dakika 50 saniye
Fotokopi: Yaklaşık 11 W

Canon Pixma G3411 yazıcısı ile birlikte Canon Pixma Driver (sürücü yazılımı) kurulum cd si de beraberinde geliyor. Kaybolması ya da bozulması durumunda Canon’un kendi sitesinden model belirterek indirebilirsiniz. Ayrıca kutu üzerinde bulunan DVD de Canon Pixma G3411 kurulum videosu mevcut.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin