Karides Kürü

Karides Kürü

Karides Kabuğu Kürü Malzemeler

Karides Kürü, diğer adıyla karides kabuğu kürü için gerekli olan malzemeler: 15 adet karides (kabuklarını kullanacaksınız), sirke (elma yada üzüm), zeytinyağı, bamya çiçeği (hibiskus)

Karides Kürü Nelere İyi Gelir

Ciltteki kırışıklıklara, eklem ağrılarına çok iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Karides Kürü Nasıl Hazırlanır?

15 adet çiğ vaziyetteki karides kabuğu, kabukların üzerini kapatacak miktarda sirkenin içinde 5 – 6 saat bekletilir. Bu işlem karidesin ağır kokusunu almak içindir. Sonrasında kabuklar bir peçetenin üzerine serilerek kurutulur. Kuruyan karides kabukları elle ufalanır ve temiz bir cam kavanozun içine koyulur. Kabukların üzerini örtecek kadar zeytinyağı (750ml) eklenir. Üzerine bir küçük su bardağı sirke, bir küçük su bardağı ya da 20 adet kadar bamya çiçeği (hibiskus) katılarak kavanozun ağzı sıkıca kapatılır. Şifa dolu bu karışım, fermente olabilmesi için buzdolabına koyulur. İçindekini iki günde bir karıştırmak şartıyla, kavanoz en az 20 gün boyunca buzdolabında bekletilir. 20 günün sonunda (20 günden daha fazla bir süre bekletilirse karışım daha etkili olacaktır) karışım kullanıma hazır hale gelmiş demektir. Tamam olan karışım, temiz bir kavanoza, bir tülbent yardımı ile süzülür. Bu işlem sırasında çiçekler elle sıkılır. Elde edilen bu mucizevi ürün en geç 6 ay içinde tüketilmelidir. 6 ayın sonunda yenisi hazırlanarak kullanıma devam edilebilir.

Karides Kabuğu Kürü Nasıl Kullanılır?

Kırışıklara ve eklem ağrılarınızın olduğu bölgelere, günde iki kere sabah ve akşam olmak üzere, masaj yoluyla uygulayın. Düzenli kullanım sonunda cildinizin gençleştiğini, aynı zamanda da eklem ağrılarınızın kaybolduğunu göreceksiniz. Bu ürün tamamen doğal olduğu için ve yan etkileri bulunmadığı için, düzenli olarak ömür boyu kullanılabilir. Her şeye rağmen hassas ve alerjik cilt yapısına sahip olanlar önce küçük bir bölgede denemeli, mümkünse doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Karides Kabuğu Kürü İçerisindeki Mucizeler

İçeriğinde Glukozamin kondroitin ve astaksantin maddeleri bulunan, ayrıca E ve C vitaminleri bakımından da hayli zengin olan bu hücre yenileyici karışım, gerek cilt sağlığı gerekse eklemler için bulunmaz bir nimettir. Dünyadaki kozmetik sanayiinde üretilen en pahalı ve kaliteli cilt yenileyici kremlerin içerisinde yer alan maddelerin bir çoğu bu karışımın içinde de bulunmaktadır.

Lütfen deneyimlerinizi sitemizin altında bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşın ve bizlere yeni yazılarımız için yol gösterici olun.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin