Yara Kremi

Yara Kremi

Günümüzde artık neredeyse hepimiz yoğun bir tempoda çalışıyoruz ve fazlasıyla hareketli olan gündelik hayatımızın içinde, koşuşturmacanın getirdiği yorgunluk, dikkatsizlik sonucu sayısız küçük kazayla bir yerlerimiz yaralanıyor. Bu yaralanmalar sonrası yaraları onarabilecek yara kremi bizim en baş yardımcımız, imdadımıza koşanımız.

Yara kremi çeşitleri

Piyasadaki yara kremleri, fiyat ve etkilerine göre çeşitlilik göstermektedir. Sizler için en çok satılanları araştırdık ve yazdık. Ayrıca bizzat denediğim yara kremi ile ilgili tecrübelerimi de sizlerle paylaştım.

Parmağımdaki yara için kullanmış olduğum krem Terramycin yara kremi. Çok etkili ve hesaplı bir yara kremi olmasının yanında ciddi yan etkileri olan bir krem değil. Siz yine de eczacınıza ya da doktorunuza danışmadan kullanmayın. Sayabileceğimiz diğer yara kremleri de yaralar üzerinde oldukça etkili fakat bilinirlikleri Terramycin kreme oranla daha az. Fiyat ve içerik olarak farklılıklar göstermekle beraber aslında piyasadaki yara kremlerinin etkinliği hemen hemen aynı. Yaralar üzerinde en etkili kremler arasında; Zdrave Universal yara kremi, Expigment yara kremi, Mederma yara kremi, Scarex Jel yara kremi, Floxia Paris Regenia yara kremi, Xeragel Krem yara kremi, İlvina Salyangoz Özlü yara kremi, Pohli yara kremi, Contractubex Jel yara kremi, Fucidin Krem yara kremi ve Bepanthol yara kremi başlıca olanlarıdır.

Not: Paylaşmış olduğumuz bilgiler tıbbi olmayıp tamamen kendi araştırma ve deneyimlerimize dayalı olarak sizlerle paylaşmış olduğumuz bilgilerdir. Kremleri kullanmadan önce doktorunuza muhakkak danışmalısınız.

Yara İzi Nasıl Geçer

Küçük yara izlerinin iyileşme süresi, yaşa ve yaranın şekline göre değişkenlik gösterebilir. Yaralandığınız anda uygulamış olduğunuz doğru tedavi, süreci kısaltacaktır. Burada önemli olan; iyileşme sürecinde aceleci davranmayıp kremleri gerektiği miktarda ve doğru zamanda kullanmaktır. Yaranın iz yapmadan kapanması çok sık görülen bir durum olmasına rağmen bazen de yanlış tedaviler ve uygulamalar sonucu hem iyileşme süresi uzamakta hem de yaranın belirgin izleri bedenimizde kalıcı olabilmektedir. Ben yaralandığımda ilk önce yarayı tentürdiyot ve oksijenli su ile dezenfekte ediyorum, sonrasında üzerine terramycin sürüyorum. Krem deri tarafından iyice emildiğinde kremi tekrar sürüyorum. Yaram iyileşene dek bu uygulamaya devam ediyorum. Henüz kapanmamış yaraya kesinlikle su değdirmiyorum ve kabuğunu yolmuyorum. Size de tavsiyem büyük ya da küçük hiç fark etmez, her tür yaranızı önce doktorunuza gösterin, onun yazacağı reçetedeki yara kremlerini doktorunuzun belirttiği şekilde yaranıza uygulayın. Bu arada tedaviyi yarıda kesmez ve hijyen koşullarına dikkat ederseniz, hiçbir iz kalmadan yaranız kapanacaktır.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer

Vücuttaki sivilceler hiçbir zaman istenmeyen, sevimsiz görüntüleri ile bizleri fazlasıyla rahatsız eder. Bu arada yalnızca görüntü olarak değil zaman zaman vermiş oldukları ağrı ve sızılarıyla da bizlerin canını acıtması sivilceleri biran evvel yok etme isteğini arttırır. Peki ama bizi bu denli üzen sivilcelerin ortaya çıkış sebebi nedir? Neden bir insanda onlarca sivilce çıkarken bir diğerinin hayatı boyunca tek bir sivilcesi bile olmaz? Özellikle ergenlik döneminde yoğun olarak görülen bu sivilcelerin ortaya çıkış sebebini tek bir nedene bağlamak doğru değildir. Yanlış beslenme, aşırı yağlı cilt yapısı, iç organlarda özellikle de karaciğer fonksiyonlarında aksamalar sivilce oluşumunun başlıca nedenleri arasında sayılabilir. Bunun dışında bilinmeyen pek çok sebeple de vücudun çeşitli bölgelerinde sivilce oluşumlarına rastlanmaktadır. Sebebi ne olursa olsun bunlardan kurtulmanın yolu, sivilceleri sıkmak, olur olmaz anlarda kurcalamak, içeriğinde ne olduğunu bilmediğimiz ya da bir başkasında olumlu etki göstermiş kremleri kullanmak olmamalıdır. Her şeyden önce sivilce bir estetik sorunu değil bir sağlık sorunudur. Dolayısıyla doktorunuza danışmadan hareket etmemelisiniz. Şunu da unutmamak gerekir ki sivilce ile sivilce yarası aynı şeyler değildir, bu ikisini birbiriyle karıştırıp internetten okuduğunuz yalan yanlış bilgilerle lütfen yanlış uygulamalar denemeyin. Sivilce, vücutta ve yüzde henüz çıkmış ya da çıkmakta olan, ucu beyaz ya da sarımsı iltihaplı olan görüntüsüyle kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Sivilce yarası ise çoğu zaman yanlış uygulamalar sonucu sivilcenin kaybolurken, kururken, iyileşirken ciltte bıraktığı izlerdir. Dolayısıyla tedavileri de birbirinden çok farklıdır. Genellikle de sivilcelerin sıkılması, sürekli kurcalanması, gereksiz ilaç ve kremlerin kullanılması, yanlış tedavilerin uygulanması ciltteki sivilce yara ve izlerinin en büyük sebebidir. Sivilce yaralarını iyileştireyim derken hem cildinize geriye dönüşü olmayan zararlar vermiş hem de organlarınızı ağır hasara uğratmış olursunuz. Vücudunuzun herhangi bir yerinde sivilce çıktığında bir doktora giderek öncelikle bu sivilce ya da sivilcelerin altında yatan ana rahatsızlığı öğrenmelisiniz. Bunun için doktorunuz sizden detaylı bir kan tahlili isteyecektir. Sonrasında da ortaya çıkan tabloya bakılarak sivilceleriniz için nasıl bir tedavi uygulanacağı belirlenir. Yine aynı şekilde sivilce yaraları için de önce doktorunuza özellikle bir cildiyeciye görünmeniz doğru olacaktır. İzlerin eskiliği, oluşumu, yaş gibi faktörler tedavi şeklini belirleyecektir. Günümüzde tıp o kadar ileri seviyelere ulaştı ki artık sivilcelerin de sivilce yaralarının da tedavisi mümkün ama siz cildinizde sivilce olmadan önce de sonra da doğal beslenmeyi, bol su içmeyi, gündelik hafif egzersizler yapmayı, hayata pozitif bakmayı, cildinizin temizliğini ihmal etmeyin. Bu arada içeriği daha doğal ilaç ve kremleri tercih edin. Sivilce yaraları geçer gider, yeter ki kalbinizde kalıcı yaralar oluşmasın.


bacaktaki eski yara izleri nasıl geçer, sinek ısırığı yara izi nasıl geçer, yara lekesi nasıl geçer, dikiş izi bırakmayan krem, bepanthol yara izi iyileştirici krem, yara iyileştiren krem, dudak kenarında yara için krem, açık yaraya ne iyi gelir, yara izi kalmaması için yara iyileştirici kremler

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin