Program Nedir

windows 10 etkinleştirme

Program
Bilişim dilinde program; bir yazılımın, algoritmaların bütününe verilen isimdir.

Program indir
Programlar genelde eskiden cd ve dvd ler üzerinden satışa sunulurdu fakat günümüzde internetten indirilerek satın alınabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus; orjinal sitesinden programı satın almak ve serial key, anahtarını güvenli bir şekilde saklamaktır.

Programlama Dilleri
Bir programlama dili, bir bilgisayara veya bilgisayar cihazına belirli görevleri yerine getirmesi talimatını veren bir kelime ve sembollerin kurallar çerçevesinde sıralanması kümesidir . Üst düzey programlama dilleri sırasıyla, BASIC , C , C ++ , COBOL , JAVA , FORTRAN , ADA ve PASCAL dır.

Her programlama dili benzersiz bir anahtar kelime ve sembol kümesine sahiptir.

Program geliştirme
Program geliştirmeye başlamak için öncelikle benzersiz bir proje hayal etmelisiniz, sonra bunu Windows üzerinde en çok desteklenen program dili ile işlemelisiniz. Bunun için internetten bilgi sahibi olmalı veya doğrudan programlama kurslarına gitmelisiniz.

Program indirme
İnternet ortamında her türlü programı indirebilirsiniz, bir çok ücretsiz program mevcuttur. Bir programı satın almadan önce ücretsiz deneme sürümünü kullanmanızda fayda var, eğer ki program hoşunuza giderse bunu satın alma yoluna gidebilirsiniz.

Program kaldırma
Bir programı bilgisayarınızdan kaldırmak için program ekle kaldır menüsünü kullanmalısınız. Masa üstünden silmeniz durumunda bilgisayarınızdan sadece kısa yolunu silmiş olursunuz, program arka tarafta çalışmaya devam eder.

Sizler için sitemizde bir çok programı kurma, kullanma, kaldırma gibi temel soruları videomuzda cevapladık. Yapmanız gereken ilgili konu başlıklarını sitemizde aramanız.

Windows
Bir işletim sistemi adıdır. Microsoft tarafından kurulmuştur.

Windows 10
Windows 10 Microsoft çıkardığı en son Windows versiyonudur.

Windows live
Windows Life Windows’un bir yan hizmet paketidir.

Windows 10 etkinleştirme
Windows 10 Etkinleştirme nasıl yapılır ilgili video ve makalemizde bunu bulacaksınız. Sitemizde Windows 10 etkinleştirme araması yaptığınızda karşınıza videomuz çıkacaktır.

Windows 10 pro
Windows 10 pro Windows 10 un bir versiyonudur. Windows 10 pro diğer Windowslara göre değişik hizmet avantajları sunar.

Windows 10 pro key
Lütfen güvenliğiniz için orijinal yazılım kullanın, bu size başlangıçta pahalı gibi gelse de ileride çok daha fazla bedeller ödemekten kurtarabilir.

Windows 10 format
Windows 10 format atma makale ve videomuzda sizlere nasıl format atabileceğinizi işledik.

Sevdiğiniz Kişiler ile Paylaşın

Önerilen Konular

Konu ile ilgili düşünceleriniz

BB birbox Lütfen bilgilerinizi girin